Šeimos teisė ir mediacija

Šeimos teisės ir skyrybų advokatai deda visas pastangas, kad šalių susitarimas jus tenkintų

Įstatymas numato, kad šeimos ginčus spręsti pirmiausia reikia mediacijos būdu. Mūsų advokatai atstovaus jus mediacijos procese ir teiks platų diapazoną paslaugų – nuo mediatorių parinkimo ir reikalingų dokumentų rengimo iki bendravimo su trečiąja šalimi.

Sprendžiant ginčus dėl santuokos nutraukimo, turto padalijimo, – ypač, kai įtraukiamas nepilnamečio vaiko išlaikymas, – teisinė pagalba gali būti neišvengiama. Pirmasis žingsnis yra mediacija, o nepavykus susitarti taikiai, byla siunčiama teismui. Advokatai siekia teikti pagalbą viso proceso metu.

Kas yra privalomoji mediacija?

Mediacija – tai ginčų reguliavimo metodas, kurio metu, pasitelkiant mediatorių, mėginama susitarti taikiai. Privalomoji mediacija numato, kad prieš kreipdamiesi į teismą, ginčą privalote pabandyti išspręsti mediacijos būdu. Nors mediacija šeimos bylose privaloma, ji taip pat savanoriška, t. y. jūs bet kuriuo metu galite iš proceso pasitraukti. Svarbu pabrėžti, kad pasitraukus ginčas gali būti svarstomas tik teisme.

Kokių veiksmų imtis?

Mediacija dažnam atrodo sudėtingas procesas, ypač tuomet, kai viską norima atlikti savarankiškai. Mūsų advokatai teikia mediacijos paslaugą ir gali pasiūlyti profesionalų, būtiną patirtį ir išsilavinimą įgijusį mediatorių, kuris padės išspręsti ginčą, į kurį esate įtraukti.
Jei galvojate kreiptis į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą, pirmiausia privalėsite užpildyti ginčo šalies arba bendrą šalių prašymo vykdyti privalomąją mediaciją formą, kurią rasite čia.

šeimos teisė

Vis dėlto mūsų šeimos teisės advokatai gali žymiai sumažinti administracinį vargą, kurį neišvengiamai patiria tas, kuris kreipiasi į teisinės pagalbos tarnybą. Pirminė konsultacija teikiama nemokamai. Kilus ginčui, galimos kelios parinktys:

  • kreiptis į mūsų mediatorių;
  • nemokama advokato konsultacija.

Mediaciją inicijavus vienai šaliai, kitą šalį informuoja pats mediatorius. Jei per 15 d. nuo mediatoriaus pranešimo gavimo sutuoktinis procese dalyvauti atsisako arba neatsako apskritai, privalomąja mediacija pasinaudota. Tokiu atveju ginčą belieka spręsti teismui, o atstovauti jus – patyrusiems skyrybų advokatams.

Atvejai, kuriuos apima šeimos teisė

Šeimos teisės advokatai padeda šiais klausimais:

Susisiekite